MTB rattamaraton, „Vaidva karikas”, 08.09.2018  http://www.mtb-maratons.lv

ESIMEST KORDA LÄTI MAASTIKURATTA MARATONI OSALEJAD ÜRITAVAD MAHA SÕITA 100 KM RADA!

Läti Vabariigi saja aastapäeva puhul on oodata erilist sündmust jalgratturite seas – 8. septembril toimub maastikuratta (MTB) võistlus 100 km distansis. Rada on loodud Ape ja Aluksne maakondade territooriumil, ning samuti Eestis. Algus ja lõpp on taas nelja kilomeetri kaugusel Apest, Vastse-Roosa külas, Eestis, külalislahkes Metsavenna talus.

Võistluse korraldajad teatavad, et peamised kontrollpunktid on Kalekauri järv, Pelli, Eestis – Paganamaa, millele järgneb Korneti, Baltinu järved, Hundi mägi, Kakisu küla. Tagasiteel – Raipala järv, Drusku mägi, Dieva mägi, Palpiera järv, Pelli, Ape linn ja lõpuks Vastse-Roosa küla, kus toimub võistluse lõpp. Pärast mitme aasta katkestust on distantsis ette nähtud ka Vaidva jõgi läbimine.

Samal ajal ehk 8.septembil toimub ka Vivus.lv MTB võistlussõidu viimane etapp. Rajad on sobivad erinevaks vanuseks ja sportlikuks valmisolekuks – 55 km maraton, 35 km poolmaraton, 15-kilomeetrine teismeliste võistlus, lisaks sobiva pikkusega rajad lastele alates 3-aastast. Uue 100 km raja pikkus on kavandatud kui 55 km raja pikendus Veclaicenes. Rohkem kui 200 sportlast on juba taotlenud supermaratoni väljakutseks, kuid kokku on oodata rohkem kui 700 sportlast.

Siin on arenenud ka pikaajaline spordi traditsioon, sest juba 12 aastad Apes ja Veclaicenes, samuti ka Vastse-Roosa ja Krabi ümbruses toimub Vivus.lv maastikuratta (MTB) maraton. Pärast mitme aasta katkestust on distantsis ette nähtud ka Vaidva jõgi läbimine. Kuigi see on üks Läti suurimatest jalgratta maratonidest, on huvitav, et juba neljandat aastat võistluse alguse ja lõpu tsoon asub Eestis, Metsavenna talus, Vastse-Roosas. Need võistlused on suurepärane näide koostööks Läti ja Eesti ettevõtjate ja spordiorganisatsioonide vahel.

Lisainfo võistluse kohta on leitav: www.mtb-maratons.lv

Teavet valmistas ette:

Astra Binde, “Motoklubs Ape” pressiesindaja

T. 22037518